rasy kur ozdobnych

Serwis wyszukanych haseł

Dopadła Cię świńska grypa AH1N1 ? Leż w łóżku i gr

" />witam.Przy dworach i pałacach ptaków raczej nie obrączkowano.Obrączki pojawiły się wraz z potrzebą oznakowania ptaka w celach naukowych lub hodowlanych.Pominę tu zasady obrączkowania ptaków dzikich, ale jeśli chodzi o ozdobne w tym drób to - obrączkuje sie je od momentu powstania związków hodowców tych ptaków.Podobnie jak wystawy psów czy kotów , organizowane są wystawy drobiu ozdobnego.Każda kura czy kaczka musi spełniać określone warunki.Dla każdego gatunku określony jest rozmiar obrączki (tak samo jak u gołębi).Podając rasy dla których proponowałem tą obrączkę lekko się pomyliłem.Dla tych ras potrzebne są obrączki o wymiarach 27mm.A 22- 23mm można założyć pawiowi lub indykowi ( oczywiście mowa o osobnikach wystawowych a nie zmutowanych brojlerach)

" />feniksy nie są drogimi kurami chodź muszę przyznać że jego ogon jest wyjątkowo długi i nie wiem czy nie był krzyżowany z rasą onagadori ale to już przypuszczenia
a tu jeszcze kilka kurek ozdobnych  :P
po kolei
satsumadori kura
shamo kogut
jitoko (czyt. dżitoko) kogut (rasa dostępna od trzech lat w europie)
satsumadori kogut
Załączniki:

[center]Wąsacz watermalski
Autor zdjęcia: andrzej-ko


Wąsacz watermalski to mała kurka posiadająca bródkę i bokobrody.
Rasę tę wyhodowano na początkach ubiegłego stulecia, na przedmieściach Brukseli
w gminie Watermaal-Bosvoorde w hodowli "Les Fougeres", której właścicielem
był Antoine Dresse. Jest to rasa o dużej różnorodności kolorów - uznanych jest
ponad trzydzieści odmian barwnych. Należą do kategorii ras ozdobnych, dlatego
nie są dobrymi nioskami, są za to dobrymi kwokami i mamkami dla potomstwa.
Koguty tej rasy o świcie pieją długo i przenikliwie.
Kury tej rasy są niewątpliwie rzadkością w naszych hodowlach.

Wąsacz watermalski [/center]

[center]Onagadori[/center]
[center][/center]
[center]autor zdjęcia: Iga[/center]
[center]Onagadori to stara japońska rasa kur ozdobnych, długo ogoniastych.[/center] [center]Cechą charakterystyczną tej rasy jest ciągły wzrost piór siodła i ogona u kogutów, które rosną przez całe życie ptaka nie wypadają przy pierzeniu.[/center] [center]Do Europy zostały sprowadzone w drugiej połowie dziewiętnastego wieku. Rasa trudna w hodowli, ze względu na warunki jakie należy zapewnić kogutom by utrzymać u nich efektowny ogon.[/center] [center]Występuje w odmianach barwnych.[/center] [center]Mało spotykana w Naszych hodowlach pomimo tego, że są to bardzo piękne ptaki.[/center]
[center]Onogadori [/center]

szymek65, wszystkie wolierey z kurami wyglądają tak samo, a ma nie tylko długoogonowe. Są też czubatki,sułtany,silki,fawerole,sebrytki,cochin min.,bojowniki, i kilka innych.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Podstawowym celem utrzymywania tych ptaków jest hodowanie ich ze względów dekoracyjności tej rasy i z tego powodu jest zaliczana do ras ozdobnych. Kury te od bardzo dawna były chowane w Chinach,Korei i Japoni.
Po przywiezieniu ich do Europy szybko rozpowszechniły się po niej zaskarbiając serca miłośników kur.
Kogut i kura są identycznie tak samo ubarwione z tym że jest on większy, waży 1.7-2 kg przy czym kura 1-1.5 kg. U koguta są też dłuższe pióra ogonowe, ma też większe zausznice i dzwonki jak i bardziej widoczny drobno ząbkowany orzeszkowy grzebień.
Kogut jak i kura mają pierś wyrażnie wypukłą lekko zaokrągloną, grzbiet ich jest wąski. Szyję pokrywają długie pióra tworząc na niej tzw.grzywę. Kolor oczu u tej rasy powinien być czerwony.
Kury tej rasy nie są dobrymi nioskami, a ilość zniesionych przez nie jaj w roku wynosi ok.80 sztuk o średnim jego siężarze 42g i kolorze skorupki czerwonawym.
U tej rasy kur wyróżniamy odmianę dużą jak i małą, a kolory ubarwienia to czerwonosiodła i biała wpadająca lekko w kremowy kolor.

[center]Karzełek Holenderski
Autor zdjęcia: krzysiek173


Kury te to jedna z najmniejszych ras karłów właściwych.
W 1906 roku została uznana i ogłoszona narodową holenderską rasą karłową.
Rasa ta występuje w wielu odmianach barwnych i wzorach rysunku.
Karzełki są ptakami dość łatwymi w hodowli, nie wymagają wiele miejsca, a łatwość oswajania zwiększa liczbę miłośników tych kur. Na całym świecie hodowcy tej rasy zrzeszają się w specjalistycznych klubach miłośników tych kur.
Kurki te są godne polecenia dla tych co zaczynają hodowlę drobiu ozdobnego.


Karzełek Holenderski [/center]


Cytat

Ignoti nulla cupido - nieznane nie nęci (nie pragnie się tego, o czego istnieniu nie ma się pojęcia). Owidiusz

Meta