słupki ogrodzeniowe granitowe

Serwis wyszukanych haseł

Dopadła Cię świńska grypa AH1N1 ? Leż w łóżku i gr

Wydaje się być możliwym przeniesienie takiego cudnego ogrodzenia.
Jeśli słupki murowane były na izolacji np. na papie, to proponuję obłożyć je z 4 stron balikami z drewna i sprubować podnieść go za pomocą podnośnika typu żuraw samochodowy (jakimi np. wyładowuje się pełne palety kostki brukowej, czy airbagi z kostką granitową).
Jeśli murowano bez izolacji, to trzeba je wyciąć u dołu za pomocą pił tarczowych do betonu ( tak jak robi się wcinkę pod brakującą izolację przeciwwilgociową w murach fundamentowych stojących już domów) i wtedy powinno pójść jeszcze łatwiej.
Oczywiście przed ponownym montażem na uprzednio przygotowanej podmurówce powinno się oczyścić spód, czyli wypadałoby położyć lub przechylić słupek (głowice takich podnośników są ruchome i nie powinno być problemu).
Napewno warto spróbować - jeśli się powiedzie będzie i tak zdecydowanie taniej niż murowanie od nowa. Choć nie ukrywajmy, że trzeba tu skrzyknąć kilku chłopa ze specjalnym sprzętem, chociażby do podtrzymania słupka po postawieniu go przez podnośnik i wypionowania go.
Powodzenia


Rynny tak , a gwoździe?
Jasmine
Zgodnie z informacjami na stronie Muratora:
"Warto pamiętać, że 22-proc. stawkę VAT płaciliśmy przed 1 maja ubiegłego roku m.in. za deski, łaty, listwy, płyty pilśniowe, sklejkę, blachę stalową, cynkowo-tytanową, miedzianą siatkę ogrodzeniową, słupki, kleje (np. do tapet), masy silikonowe, akrylowe, piankę poliuretanową, emalie, farby, pigmenty, lakiery, folie dachowe, izolacyjne i paroizolacyjne, gwoździe, wkręty, kołki rozporowe, siatkę i tapety z włókna szklanego, a także kamień brukowy i kostkę granitową."

parę rad - wszystko zależy od typu ogrodzenia - jeśli ma być to pełny mur z kamienia to najpierw solidny fundament w zalezności od strefy przemarzania ( ewntualne zbrojenie w zależności od rodzaju gruntu i techniki murowania ) rodzaj zaprawy jest uzależniony od typu zastosowanego kamienia - najcieżej połączyć najtwardsze materiały - np.granit marmur - materiały te maja słabą przyczepność zaprawy - łatwiej wymurować słupki i wstawić gotowe przęsła - np drewnianena stelażu metalowym lub metalowe ocynkowane i malowane proszkowo - zwykły płot a nie taka prosta sprawa :)
pozdrawiam

Historia ogrodzenia-Ogrodzenie to sprawa czystego przypadku- cały czas myślałam nad klinkierem, ale słupki chciałam mieć na 4cegły- koszt takiego płotu był zawrotny nie mówiąc o robociźnie. No i tak myśleliśmy i.. wpadłam na to, żeby zrobić go z kostki granitowej. Miałam na oku firmę która wykonuje różności z kostki (chodniki, płoty etc.) Szef firmy polecił mi lepsze rozwiązanie i super tańsze, a mianowicie odpad z kostki granitowej- cena za tonę to 20zł. Potrzebowałam 20 ton no i robocizna też nie była najdroższa. I wyszedł taki płot, że Wam też się podoba :lol:

Kominek jest superancki. Na żywo wygląda-nie chwaląc się- naprawdę fajnie. Zrobię kilka fotek z lepszego ujęcia.

Projekt nazywa się turkus z pracowni- nazwy nie pamiętam- napiszę później.

Wykopaliska

Dzisiaj przed domem wyglądalo jak po orce . doprowadzali nam gaz i prąd - stąd te wykopy . Za pere tygodni rozkopią znowu do odwodnienia . Nie wiedzieliśmy ,że nasz teren jest tak utkany cegłami -pełno ich w ziemi. Domek juz otulony zielonym kożuszkiem z wełny. W maju wchodzi firma utwardzająca teren , zdecydujemy sie na kostkę granitowa ( chyba ), chociaz podoba mi sie betonowa - ze względu na kolorystyke ... Ta sama firma ogrodzi nam teren siatka zgrzewaną - na razie temat ogrodzenia zostawimy ,poniewaz może za rok lub dwa będa robic nam droge i nie jest jednoznaczne czy nie padnie temat odsprzedania miastu terenu przylegającego do drogi ( jest troche wąsko)- będa mniejsze koszty rozbiorki siatki niż słupków klinkierowych .....
Dzisiaj jeden stolarz meblowy mnie odwiedzil i wykonał wstepny projekt -całkiem ,całkiem .....w piątek przyjedzie drugi a wtedy już podejmę ostateczną decyzję który stolarz i projekt.
Jeszcze przede mną wybór sprzetu pod zabudowę . Juz zdecydowałm sie na Amicę -ma najładniejsze piekarniki ( wybrałam taki cały szklany) az odwiedził mnie kolega mechanik od sprzetu AGD - i skrytykował moją decyzję - szczególnie lodówki i zmywarki - osobiście mam lodówke Amici i nie jestem zbytnio nia rozczarowana .... wiec chyba jednak Whirpool - w mojej pralce whirpool po 9 latach zepsuła sie rączka otwierająca drzwiczki ,więc chyba nie jest taki najgorszy ( a na pewno nie najtańszy) . W moim zaprzyjaźnionym sklepie AGD pani zaproponowała mi promocje Whirpoola - kupując sprzet za 8000 zł - dostaje sie talon za 2000 zł na zmywarke - i to mi sie podoba :D Ale ten piekarnik Amici jest super !!!

Witam,

Czy ktoś mógłby mi pomóc oszacować koszt robocizny (tylko robocizny). Moi wykonawcy zycza sobie 30 tys do reki za prace ponizej. Bardzo dziekuje za wszelka pomoc.

ocieplenie elewacji domu i garażu (styro 12cm, 266m2)
wymurowanie elewacji z klinkieru domu i garażu (166m2)
wymurowanie elewacji z cegieł domu i garażu (100m2)
otynkowanie elewacji z cegieł domu i garażu (100m2)
wymurowanie ścian frontowych przedsionka z klinkieru (24m2)
wykonanie ocieplenia podłogi na gruncie i stropu (150m2)
wykonanie izolacji i wylewek na podłogi na gruncie i stropie (150m2)
wymurowanie komina
wymurowanie ogrodzenia z klinkieru wraz z bramą i furtką (50m)
wykonanie ogrodzenia z siatki na słupkach (110m)
wykonanie ocieplenia poddasza (115m2)
wykonanie ścian g/k poddasza i stropu poddasza (115m2)
ocieplenie stropu poddasza (115m2)
otynkowanie garażu wewnątrz (70m2)
wykonanie ocieplenia i izolacji podłogi na gruncie w garażu (45m2)
wykonanie kanału roboczego w garażu
wykonanie wylewki na podłogi w garażu (45m2)
ocieplenie stropu garażu (45m2)
wykonanie podłogi z OSB i zamocowanie włazu na stropie garażu (45m2)
wykonanie tarasu na gruncie (36m2)
zamocowanie płyt g/k na stropie garażu (45m2)
zamontowanie elementów odwodnienia liniowego
wykonanie opaski wokół budynku i garażu
wykonanie podbitek z drewna / PCV
wykonanie podjazdów z kostki granitowej / bauma

Pozdrawiam

Dach się robi... Braknie jakieś 300 dachówek... Trzeba dowieźć...

Ścianki działowe się kończą... ale brakło jakieś 150 pustaków... Trzeba dowieźć..

Wklejam już po poprawieniu rzut domu... Dla ułatwienia napisałam co jest gdzie...

http://img96.imageshack.us/img96/9462/skanuj0030.jpg

Pomiędzy salonem i kuchnią jest przejście 130cm, a ścianka jest wymurowana na 134 cm nie wiem czy nie za wysoko? (jest po to aby blat z szafkami ustawić i zasłonić bałagan kuchenny).
Jak myślicie nie za wysoko jest ten blat- ścianka między kuchnią a salonem?
Na jakich wysokościach Wy macie ścianki pomiędzy kuchnią i salonem?

Dziś jadę za krawężnikami granitowymi na podstopnice przy wejściu do domu, Mąż za innymi krawężnikami (już ma coś nagrane)..., i za bardzo dużą kostką granitową, taką 20/20 cm. Mąż ma wykopać za pomocą koparkowego dołki na ogrodzenie, i trzeba będzie zakupić słupki ogrodzeniowe...

A z nie budowlanych rzeczy, to mój samochodzik otrzymał od mojego męża, do kół zimowych ładne kołpaki.... nie dotrwały do rana... nie miałam ich nawet 12 godzin...ktoś je w nocy zajumał..... A były takie ładne... już nie chcę żadnych, bo i po co?

Witam serdecznie :D

mam zapytanie: czy ktoś może mi polecić osobę do stawiania słupków ogrodzeniowych z kostek granitowych??? /okolice Rzeszowa, Łańcuta/

szczerze przyznam że słupki z kostki granitowej chyba nie są popularne bo jakoś mało się o słyszy że ktoś takie ma... więc mam nadzieję, że może ktoś z Grupy zna jakiegoś fachowca od granitu

będę wdzięczna za pomoc :D

Witam,

Szukam poleconych ekip do położenia podjazdów i chodników. Nie wiem jeszcze czy będzie to kostka betonowa czy kostka granitowa (zalezy od zaproponowanych cen) więc mile widziani wszelcy fachowcy.

I szukam jeszcze kogoś od ogrodzenia. Ogrodzenie proste czyli z tyłu podmurówka + słupki + siatka, z przodu chcemy podmurówkę + teowniki i do tego sztachety drewniane. Fajnie jakby robili kompleksowo czyli z bramą i furtkami.

Jakbyście mieli kogoś poleconego to czekam na info na priv.

pozdrawiam,

Poszukuję wykonawcy nawierzchni z kostki granitowej 110m2 oraz wymurowania słupków ogrodzeniowych równiez z kostki lub z drobnych nieregularnych kawałków granitu,widziałam takie ogrodzenie i bardzo mi się podobało, firma, która to robiła, budowała cały dom i robiła otoczenie niestety nie chce podjąc się bo mają jakieś większe zamówienia :(
Może kogoś polecicie?

Sebo - listy nie mam ...:(
słyszałem tylko, nie powinienem odliczac materiałów takich, jak:

deski,
łaty,
listwy,
płyty pilśniowe,
sklejkę,
blachę stalową,
cynkowo-tytanową,
miedzianą siatkę ogrodzeniową,
słupki,
kleje (np. do tapet),
masy silikonowe, akrylowe,
piankę poliuretanową,
emalie, farby, pigmenty, lakiery,
folie dachowe, izolacyjne i paroizolacyjne,
gwoździe, wkręty, kołki rozporowe,
siatkę i tapety z włókna szklanego,
a także kamienia brukowego i kostki granitowej ...
jestem własnie po rozmowie z Paniami z US i One tłumaczyły mi ze symbol PKWiU jest mi pomocny ... ale niekonieczny w fakturze ... bo to wyłacznie dobra wola sprzedawcy jak mi wpisze ...
a One i tak musza sprawdzac wszysko po mnie ...
i prawdopodobnie bez wezwania mnie do wyjasnień sie nie obejdzie ... :-?
budujac i remontujac jednocześnie - mam materiały na jednej fakturze
a to trzeba teraz ładnie podzielic ...
bo z remontu nalezy sie zwrot 55.23%
a z budowy 68.18%

ta skarbówka tak mi wody z mózgu narobiła, ze nie mam siły ani o zawodach myslec ...


:D

Witam. To jest to co chciałem usłycheć :D . Nie mam mapki, ale mniej więcej w połowie odcinka miedzy tymi słupkami jest jeszcze jeden słupek /granitowy - bez krzyża/ i jest on w lini prostej z pozostałymi dwoma na końcach.Na niego nie ma żadnych wpisów w geodezji, czy on może być jakims dowodem w tej sprawie. Czyli praktycznie wsztstko jest o.k.. ale najbardziej boje sie teori - a to znaczy że każdy kto przyjdzie może pomierzyć inaczej, a ja mam wtedy do przestawienia ok 100 metrów ogrodzenia.

jw

Do bruku - u nas robili kostke granitowa ale robia tez betonowa tel. 664 038618, do ogrodzenia z siatki 603125381.

Uwaga natomiast na firme Rentex od balustrad. Nasze z nierdzewki rdzewieja (!!!) a slupki sie przekrzywily juz po kilku tygodniach od montazu.

Pana Artura wynalazłam w ogłoszeniach na Forum Muratora. Pod jego ogłoszeniem jest taki żart "Co masz zrobić dziś, zrób jutro, w ten sposób nigdy nie będziesz bezrobotny. W nawiązaniu do żarciku pod ogłoszeniem tego pana należałoby jeszcze dodać, że można również nie zrobić wcale. Można, będąc spóźnionym o 5 tygodni zostawić rozgrzebaną inwestycję i stwierdzić, że się "nie ma możliwości organizacyjnych".
Można nie wymierzyć powierzchni bruku, który jest do zrobienia, a później, gdy praca jest rozpoczęta, za każdy dodatkowy metr policzyć o 20 pln drożej.
Można z 1,5 m3 drewna, za które zapłacił inwestor zrobić 266 szt sztachet i zrobić to tak, że nie ma wcale odpadów. No, przepraszam, jest 20 kołków do pomidorów. A sztachety są tak kudłate, że należy je wyszlifować, aby opierając się nie wbić sobie drzazgi. A zeszlifować należy swój własny Sadolin, na który wybuliło się 320 pln. Wg tego pana sztachety na furtkę mogą mieć taką samą długość jak na przęsła. Jest podmurówka na ok. 15 cm, ale to nie szkodzi.
Można również przez 3 miesiące "przechować" pieniądze na granit i nie dowieźć tego granitu wcale, a pieniądze oddać dopiero po wygrażaniu, że się zgłosi wyłudzenie.
Można zastosować tak dziwaczną i drogą technologię, że każdy inny brukarz łapie się za głowę.
Można zamówić tyle stali, że wystarczyłoby na połowę następnego ogrodzenia.
Można doliczać dodatkowe kwoty za położenie pod podbudową peszli i innych rurek.
Można nie umieć rozmierzyć przęseł (jest ich tylko 5!). Można wylać betonowy słupek o 10 cm wyższy niż pozostałe- sie skuje, a za krótkie sie doleje.
Jeśli to Państwu odpowiada, to usługi pana Artura Urbaniaka będą odpowiednie.
Wybudowałam dom. Wiele osób, które w tym uczestniczyły umieściłam na Białej Liście Solidnych. Nikt, żadna ekipa, nie kosztowała mnie tyle zdrowia, co ten człowiek. Co mnie podkusiło żeby go zatrudnić??? Wszystko mamy rozgrzebane, póki co, musimy odparować po tych przeżyciach. Pierwszy raz spotkałam kogoś takiego. Wygląda na to, że przez całą budowę miałam naprawdę duuuużo szczęścia. To miała być ostatnia ekipa.


Cytat

Ignoti nulla cupido - nieznane nie nęci (nie pragnie się tego, o czego istnieniu nie ma się pojęcia). Owidiusz

Meta